AYSO Region 20 Fall 2013 Regular Season Game Schedule - u12g

View by Date | View by Team

Click on a team to see the team's individual schedule

View Division Standings (opens in a separate window)

Team Coach Team Coach
01-Mearns -- Diva Devils Susan Mearns 02-Kavanagh -- Rebels ANTHONY KAVANAGH
03-Brand -- Radioactive Limes Timothy Vaughan
Rachel Brand
04-Sternberg -- Cyborg Iguana Alliance (CIA) Nick Sternberg
05-Rayburn -- Pink Giants Katye Rayburn 06-Velazquez -- Tigers Chris Velazquez
07-Ruplenas -- Blue Fire Nestor Ruplenas 08-Lauer -- Grape Warriors Andrew Lauer
09-Humphrey -- The Hulk Scott Humphrey 10-BOYS
u11g EXTRA u12g EXTRA

The home team is listed first.

Games that count for points are in red

5v5 Field #1: Clover 5v5 Field #1 5v5 Field #3: Clover 5v5 Field #3
5v5 Field #4: Clover 5v5 Field #4 5v5 Field #5: Clover 5v5 Field #5
5v5 Field #6: Clover 5v5 Field #6  
  9:20 AM 9:40 AM 10:30 AM 11:40 AM 12:00 PM 12:30 PM 1:30 PM 1:50 PM 2:10 PM 3:00 PM 4:00 PM
10/13/2013 02-Kavanagh (Rebels)
v.
07-Ruplenas (Blue Fire)
5v5 Field #6
(9:20-9:40)  
03-Brand (Radioactive Limes)
v.
08-Lauer (Grape Warriors)
5v5 Field #4
(9:40-10:00)
04-Sternberg (Cyborg Iguana Alliance (CIA))
v.
09-Humphrey (The Hulk)
5v5 Field #5
(9:40-10:00)
01-Mearns (Diva Devils)
v.
06-Velazquez (Tigers)
5v5 Field #6
(9:40-10:00)  
08-Lauer (Grape Warriors)
v.
05-Rayburn (Pink Giants)
5v5 Field #1
(10:30-10:50)  
04-Sternberg (Cyborg Iguana Alliance (CIA))
v.
02-Kavanagh (Rebels)
0 - 2
5v5 Field #3
(11:40-12:00)
03-Brand (Radioactive Limes)
v.
09-Humphrey (The Hulk)
5v5 Field #4
(11:40-12:00)  
05-Rayburn (Pink Giants)
v.
06-Velazquez (Tigers)
5v5 Field #3
(12:00-12:20)  
01-Mearns (Diva Devils)
v.
07-Ruplenas (Blue Fire)
5v5 Field #3
(12:30-12:50)  
u12g EXTRA
v.
(TBD)
LINCOLN
(1:30-2:50)  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #5
(1:50-2:10)
Qtr i: 8 Seed vs 1 Seed
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #6
(1:50-2:10)
Qtr ii: 7 Seed vs 2 Seed  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #5
(2:10-2:30)
Qtr iii: Seed 6 v Seed 3
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #6
(2:10-2:30)
Qtr iv: Seed 5 v Seed 4  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #5
(3:00-3:20)
Semis: Winner Game i & Game iv
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #6
(3:00-3:20)
Semis: Winner Game ii & Game iii  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #3
(4:00-4:30)
Finals