AYSO Region 20 Fall 2014 Regular Season Game Schedule - U8B

View by Date | View by Team

Click on a team to see the team's individual schedule

View Division Standings (opens in a separate window)

Team Coach Team Coach
01-Sipes -- Total Nightmares Keith Sipes 02-Felson -- Blue Devils Jon Felson
03-Green -- Green Lava Dragons Alec Green 04-Falk -- Army Penguins Brian Falk
05-Komlos -- Winter Soldiers Conor Muldoon
Victor Komlos
06-Colby -- Green Panthers Dylan Colby
07-Rishe -- Tracker Jackers Mitchell Rishe 08-Shobaki -- Black Thunder Khaldoun Shobaki
09-Ricotta -- Blue Sharks Massimo Ricotta 10-Bartley -- Green Lightning William Bartley
11-Rodriguez -- Green Hornets Daniel Rodriguez 12-Grossman -- TIGER SHARKS Alex Grossman
13-Bersch -- Fire Ninjas Andrew Bersch 14-Kozmor -- Blue Thunder James Kozmor
15-Hughes -- Tornados Donald Hughes 16-Wilkes -- Dragons Rich Wilkes
17-Esparza -- Samurai Raymond Esparza NO GAME TODAY

The home team is listed first.

Games that count for points are in red

MARINE #1 East: Marine Park - Field #1 (East) MARINE #2 South: Marine Park - Field #2 (South)
MARINE #3 North: Marine Park - Field #3 (North)  
  8:40 AM 9:30 AM 9:50 AM 10:40 AM 11:00 AM 12:10 PM
9/7/2013 01-Sipes (Total Nightmares)
v.
06-Colby (Green Panthers)
MARINE #3 North
Both teams responsible for field set-up  
07-Rishe (Tracker Jackers)
v.
08-Shobaki (Black Thunder)
MARINE #2 South
Both teams responsible for field set-up  
02-Felson (Blue Devils)
v.
05-Komlos (Winter Soldiers)
MARINE #3 North  
09-Ricotta (Blue Sharks)
v.
03-Green (Green Lava Dragons)
MARINE #2 South
NOTE: Team Mehring has TWO games today  
11-Rodriguez (Green Hornets)
v.
10-Bartley (Green Lightning )
MARINE #3 North  
04-Falk (Army Penguins)
v.
03-Green (Green Lava Dragons)
MARINE #3 North
Both teams responsible for field take down
  9:30 AM 10:10 AM 10:40 AM 11:00 AM 11:50 AM 12:10 PM
9/21/2013 07-Rishe (Tracker Jackers)
v.
11-Rodriguez (Green Hornets)
MARINE #2 South
Both teams responsible for field set-up  
10-Bartley (Green Lightning )
v.
01-Sipes (Total Nightmares)
MARINE #1 East  
04-Falk (Army Penguins)
v.
02-Felson (Blue Devils)
MARINE #2 South
NOTE: Team Telanoff has TWO games today  
06-Colby (Green Panthers)
v.
09-Ricotta (Blue Sharks)
MARINE #3 North  
08-Shobaki (Black Thunder)
v.
05-Komlos (Winter Soldiers)
MARINE #2 South
Both teams responsible for field take down and clean up  
03-Green (Green Lava Dragons)
v.
02-Felson (Blue Devils)
MARINE #3 North
Both teams responsible for field take down