AYSO Region 20 Fall 2014 Regular Season Game Schedule - U12B

View by Date | View by Team

Click on a team to see the team's individual schedule

View Division Standings (opens in a separate window)

Team Coach Team Coach
01-Brand -- Crimson Tide Joel Brand 02-Basler -- The Blue Beasts Reiner Basler
03-Borror -- Happy Pancakes! David Borror 04-Galloway -- The Limeys David Galloway
05-Galvan -- Netherlands Robert Galvan 06-Hughes -- Eggplant FC Donald Hughes
07-Jones -- Strikeforce Mathew Jones 08-Morris -- Blue Alliance Pete Morris
09-Saignac -- Razorblades Nicolas Saignac 10-Stark -- Men In Black Jay Stark
11-Cohen -- The Stingers Mark Cohen NO GAME TODAY

The home team is listed first.

Games that count for points are in red

LINCOLN: Lincoln Middle School JAMS #1 North: John Adams Middle School - Field #1 (North)
JAMS #2 South: John Adams Middle School - Field #2 (South) 5v5 Field #2: Clover 5v5 Field #2
5v5 Field #3: Clover 5v5 Field #3 5v5 Field #4: Clover 5v5 Field #4
5v5 Field #5: Clover 5v5 Field #5 5v5 Field #6: Clover 5v5 Field #6
  8:30 AM 9:55 AM 11:20 AM 1:00 PM 2:25 PM
9/7/2013 02-Basler (The Blue Beasts)
v.
04-Galloway (The Limeys)
JAMS #2 South
Both teams responsible for field set-up  
03-Borror (Happy Pancakes!)
v.
07-Jones (Strikeforce)
JAMS #2 South  
06-Hughes (Eggplant FC)
v.
08-Morris (Blue Alliance)
JAMS #2 South  
01-Brand (Crimson Tide)
v.
09-Saignac (Razorblades)
JAMS #2 South  
05-Galvan (Netherlands)
v.
10-Stark (Men In Black)
JAMS #2 South
This is a CO-ED game. Both teams responsible for field take down and clean up
  9:55 AM 11:20 AM 1:00 PM 2:25 PM 3:50 PM
9/21/2013 09-Saignac (Razorblades)
v.
07-Jones (Strikeforce)
JAMS #2 South  
02-Basler (The Blue Beasts)
v.
01-Brand (Crimson Tide)
JAMS #2 South  
05-Galvan (Netherlands)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)
JAMS #2 South  
10-Stark (Men In Black)
v.
03-Borror (Happy Pancakes!)
JAMS #2 South  
08-Morris (Blue Alliance)
v.
04-Galloway (The Limeys)
JAMS #2 South
Both teams responsible for field break down
  8:30 AM 9:55 AM 11:20 AM 12:45 PM 2:25 PM 3:50 PM
9/28/2013 03-Borror (Happy Pancakes!)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)

2 - 3
JAMS #2 South
Both teams responsible for field set-up  
04-Galloway (The Limeys)
v.
05-Galvan (Netherlands)

0 - 5
JAMS #2 South  
09-Saignac (Razorblades)
v.
02-Basler (The Blue Beasts)

2 - 4
JAMS #2 South  
07-Jones (Strikeforce)
v.
10-Stark (Men In Black)

2 - 5
JAMS #2 South  
08-Morris (Blue Alliance)
v.
01-Brand (Crimson Tide)

0 - 5
JAMS #2 South  
u11b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #2 South
Both teams responsible for field take down and clean up
  9:55 AM 11:20 AM 12:45 PM 2:25 PM 3:45 PM
10/5/2013 07-Jones (Strikeforce)
v.
02-Basler (The Blue Beasts)

2 - 6
JAMS #2 South  
04-Galloway (The Limeys)
v.
03-Borror (Happy Pancakes!)

6 - 3
JAMS #2 South  
01-Brand (Crimson Tide)
v.
05-Galvan (Netherlands)

3 - 5
JAMS #2 South  
06-Hughes (Eggplant FC)
v.
10-Stark (Men In Black)

2 - 1
JAMS #2 South  
08-Morris (Blue Alliance)
v.
09-Saignac (Razorblades)

0 - 5
JAMS #2 South
Both teams responsible for field break down
  1:30 PM
10/6/2013 u11b EXTRA
v.
(TBD)
LINCOLN
  8:30 AM 9:55 AM 11:20 AM 1:00 PM 2:25 PM 3:50 PM
10/12/2013 02-Basler (The Blue Beasts)
v.
08-Morris (Blue Alliance)

3 - 2
JAMS #2 South  
06-Hughes (Eggplant FC)
v.
07-Jones (Strikeforce)

6 - 2
JAMS #2 South  
01-Brand (Crimson Tide)
v.
03-Borror (Happy Pancakes!)

2 - 4
JAMS #2 South  
09-Saignac (Razorblades)
v.
05-Galvan (Netherlands)

0 - 2
JAMS #2 South  
10-Stark (Men In Black)
v.
04-Galloway (The Limeys)

5 - 7
JAMS #2 South  
u12b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #2 South
  10:10 AM 10:30 AM 11:40 AM 12:00 PM 12:30 PM 2:10 PM 3:30 PM 4:00 PM
10/13/2013 03-Borror (Happy Pancakes!)
v.
08-Morris (Blue Alliance)
5v5 Field #2
(10:10-10:30)
04-Galloway (The Limeys)
v.
07-Jones (Strikeforce)
5v5 Field #3
(10:10-10:30)
01-Brand (Crimson Tide)
v.
02-Basler (The Blue Beasts)
5v5 Field #4
(10:10-10:30)  
05-Galvan (Netherlands)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)
3 - 2
5v5 Field #2
(10:30-10:50)
09-Saignac (Razorblades)
v.
10-Stark (Men In Black)
5v5 Field #3
(10:30-10:50)  
01-Brand (Crimson Tide)
v.
09-Saignac (Razorblades)
5v5 Field #6
(11:40-12:00)  
02-Basler (The Blue Beasts)
v.
03-Borror (Happy Pancakes!)
5v5 Field #5
(12:00-12:20)
07-Jones (Strikeforce)
v.
08-Morris (Blue Alliance)
5v5 Field #6
(12:00-12:20)  
04-Galloway (The Limeys)
v.
05-Galvan (Netherlands)
5v5 Field #5
(12:30-12:50)
10-Stark (Men In Black)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)
5v5 Field #6
(12:30-12:50)  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #1
(2:10-2:30)
Qtr i: Seed 1 v Seed 8
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #2
(2:10-2:30)
Qtr ii: Seed 2 v Seed 7
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #3
(2:10-2:30)
Qtr iii: Seed 3 v Seed 6
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #4
(2:10-2:30)
Qtr iv: Seed 4 v Seed 5  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #4
(3:30-3:50)
Semis: Winner Game i & Game iv
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #5
(3:30-3:50)
Semis: Winner Game ii & Game iii  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #5
(4:00-4:30)
Finals
  9:00 AM 10:25 AM 11:50 AM 1:15 PM 2:40 PM
10/19/2013 05-Galvan (Netherlands)
v.
02-Basler (The Blue Beasts)

3 - 2
LINCOLN  
04-Galloway (The Limeys)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)

3 - 2
LINCOLN  
03-Borror (Happy Pancakes!)
v.
09-Saignac (Razorblades)

2 - 3
LINCOLN  
07-Jones (Strikeforce)
v.
08-Morris (Blue Alliance)

2 - 2
LINCOLN  
10-Stark (Men In Black)
v.
01-Brand (Crimson Tide)

3 - 2
LINCOLN
  1:30 PM
10/20/2013 u12b EXTRA
v.
(TBD)
LINCOLN
  9:00 AM 10:25 AM 11:50 AM 1:15 PM 2:40 PM 3:50 PM
10/26/2013 03-Borror (Happy Pancakes!)
v.
02-Basler (The Blue Beasts)

5 - 5
LINCOLN
Both teams responsible for field set-up  
01-Brand (Crimson Tide)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)

2 - 3
LINCOLN  
08-Morris (Blue Alliance)
v.
05-Galvan (Netherlands)

0 - 2
LINCOLN  
04-Galloway (The Limeys)
v.
07-Jones (Strikeforce)

8 - 1
LINCOLN  
10-Stark (Men In Black)
v.
09-Saignac (Razorblades)

1 - 4
LINCOLN  
u11b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #2 South
  9:00 AM 10:25 AM 11:50 AM 1:15 PM 2:40 PM
11/2/2013 09-Saignac (Razorblades)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)

4 - 4
LINCOLN
Both teams responsible for field set-up  
04-Galloway (The Limeys)
v.
01-Brand (Crimson Tide)

3 - 2
LINCOLN  
03-Borror (Happy Pancakes!)
v.
08-Morris (Blue Alliance)

3 - 1
LINCOLN  
05-Galvan (Netherlands)
v.
07-Jones (Strikeforce)

7 - 0
LINCOLN  
02-Basler (The Blue Beasts)
v.
10-Stark (Men In Black)

3 - 4
LINCOLN
  1:30 PM
11/3/2013 u11b EXTRA
v.
(TBD)
LINCOLN
  9:00 AM 10:25 AM 11:50 AM 1:15 PM 2:40 PM 3:50 PM
11/9/2013 06-Hughes (Eggplant FC)
v.
02-Basler (The Blue Beasts)

6 - 5
LINCOLN
Both teams responsible for field set-up  
07-Jones (Strikeforce)
v.
01-Brand (Crimson Tide)

3 - 5
LINCOLN  
09-Saignac (Razorblades)
v.
04-Galloway (The Limeys)

2 - 4
LINCOLN  
05-Galvan (Netherlands)
v.
03-Borror (Happy Pancakes!)

2 - 1
LINCOLN  
08-Morris (Blue Alliance)
v.
10-Stark (Men In Black)

2 - 2
LINCOLN  
u12b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #2 South
  9:00 AM 10:25 AM 11:50 AM 1:15 PM 2:40 PM
11/16/2013 06-Hughes (Eggplant FC)
v.
08-Morris (Blue Alliance)

0 - 6
LINCOLN
Both teams responsible for field set-up  
01-Brand (Crimson Tide)
v.
09-Saignac (Razorblades)

2 - 2
LINCOLN  
02-Basler (The Blue Beasts)
v.
04-Galloway (The Limeys)

4 - 10
LINCOLN  
07-Jones (Strikeforce)
v.
03-Borror (Happy Pancakes!)

0 - 5
LINCOLN  
10-Stark (Men In Black)
v.
05-Galvan (Netherlands)

0 - 3
LINCOLN
  1:30 PM
11/17/2013 u12b EXTRA
v.
(TBD)
LINCOLN
  9:00 AM 10:25 AM 11:50 AM 1:15 PM 2:40 PM 3:50 PM
11/23/2013 08-Morris (Blue Alliance)
v.
04-Galloway (The Limeys)

3 - 3
LINCOLN
Both teams responsible for field set-up  
06-Hughes (Eggplant FC)
v.
05-Galvan (Netherlands)

0 - 4
LINCOLN  
01-Brand (Crimson Tide)
v.
02-Basler (The Blue Beasts)

3 - 1
LINCOLN  
10-Stark (Men In Black)
v.
03-Borror (Happy Pancakes!)

3 - 4
LINCOLN  
07-Jones (Strikeforce)
v.
09-Saignac (Razorblades)

0 - 5
LINCOLN  
u11b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #2 South
  5:30 PM 6:55 PM
12/6/2013 06-Hughes (Eggplant FC)
v.
08-Morris (Blue Alliance)
3 - 1
JAMS #2 South  
04-Galloway (The Limeys)
v.
02-Basler (The Blue Beasts)
3 - 4
JAMS #2 South
  11:20 AM 12:50 PM 3:50 PM 5:15 PM
12/7/2013 10-Stark (Men In Black)
v.
08-Morris (Blue Alliance)
4 - 2
JAMS #2 South
Pool Play  
09-Saignac (Razorblades)
v.
07-Jones (Strikeforce)
4 - 0
JAMS #2 South
Pool Play  
02-Basler (The Blue Beasts)
v.
01-Brand (Crimson Tide)
2 - 2
JAMS #2 South
Pool Play  
07-Jones (Strikeforce)
v.
03-Borror (Happy Pancakes!)
5 - 6
JAMS #2 South
Pool Play: Both teams responsible for field take down and clean up
  12:45 PM 2:10 PM 3:30 PM 3:35 PM
12/8/2013 10-Stark (Men In Black)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)
JAMS #2 South
Pool Play  
04-Galloway (The Limeys)
v.
01-Brand (Crimson Tide)
JAMS #2 South
Pool Play  
05-Galvan (Netherlands)
v.
u11b EXTRA
0 - 3
JAMS #1 North
SCRIMMAGE FOR SEED 1  
09-Saignac (Razorblades)
v.
03-Borror (Happy Pancakes!)
JAMS #2 South
Pool Play: Both teams responsible for field take down and clean up
  12:50 PM 2:30 PM
12/14/2013 05-Galvan (Netherlands)
v.
09-Saignac (Razorblades)
JAMS #2 South
Semi-Final  
01-Brand (Crimson Tide)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)
JAMS #2 South
Semi-Final: Both teams responsible for field take down and clean up
  12:50 PM 2:30 PM
12/15/2013 09-Saignac (Razorblades)
v.
06-Hughes (Eggplant FC)
0 - 4
JAMS #2 South
Consolation Match (3rd/4th)  
05-Galvan (Netherlands)
v.
01-Brand (Crimson Tide)
JAMS #2 South
Championship: Both teams responsible for field take down and clean up