AYSO Region 20 Fall 2013 Regular Season Game Schedule - u12b

View by Date | View by Team

Click on a team to see the team's individual schedule

View Division Standings (opens in a separate window)

Team Coach Team Coach
01-Downing -- Beavers Ken Downing 02-Green -- Jolly Green Highlighters Alec Green
03-Hughes -- Coastal Warriors Donald Hughes 04-Lloyd -- Pythons Thomas Lloyd
05-Galloway -- SMURFS David Galloway 06-Morris -- Lions Pete Morris
07-Mullin -- Tang Charlie Mullin 08-Norris -- Thunder Sean Norris
09-Schlessinger -- Yellow Team Ron Schlessinger 10-Maher -- Cow Terry Maher
u11b EXTRA u12b EXTRA

The home team is listed first.

Games that count for points are in red

JAMS #1 North: John Adams Middle School - Field #1 (North) JAMS #2 South: John Adams Middle School - Field #2 (South)
5v5 Field #2: Clover 5v5 Field #2 5v5 Field #3: Clover 5v5 Field #3
5v5 Field #4: Clover 5v5 Field #4 5v5 Field #5: Clover 5v5 Field #5
5v5 Field #6: Clover 5v5 Field #6  
  1:05 PM 2:30 PM 3:55 PM 4:00 PM 5:20 PM
9/8/2012 06-Morris (Lions)
v.
07-Mullin (Tang)
JAMS #1 North  
02-Green (Jolly Green Highlighters)
v.
05-Galloway (SMURFS)
JAMS #1 North  
01-Downing (Beavers)
v.
10-Maher (Cow)
JAMS #1 North  
03-Hughes (Coastal Warriors)
v.
08-Norris (Thunder)
JAMS #2 South  
04-Lloyd (Pythons)
v.
09-Schlessinger (Yellow Team)
JAMS #1 North
  3:20 PM
9/9/2012 u11b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #1 North
  8:25 AM 9:50 AM 11:15 AM 12:40 PM 4:00 PM
9/15/2012 07-Mullin (Tang)
v.
04-Lloyd (Pythons)
JAMS #1 North
Both teams responsible for field set-up  
10-Maher (Cow)
v.
05-Galloway (SMURFS)
JAMS #1 North  
03-Hughes (Coastal Warriors)
v.
02-Green (Jolly Green Highlighters)
JAMS #1 North  
09-Schlessinger (Yellow Team)
v.
01-Downing (Beavers)
JAMS #1 North  
08-Norris (Thunder)
v.
06-Morris (Lions)
JAMS #2 South
Both teams responsible for field take down and clean up
  8:30 AM 1:35 PM 3:00 PM 4:00 PM 4:25 PM
9/22/2012 04-Lloyd (Pythons)
v.
06-Morris (Lions)

2 - 5
JAMS #1 North  
10-Maher (Cow)
v.
09-Schlessinger (Yellow Team)

2 - 5
JAMS #1 North  
07-Mullin (Tang)
v.
02-Green (Jolly Green Highlighters)

2 - 3
JAMS #1 North  
08-Norris (Thunder)
v.
03-Hughes (Coastal Warriors)

1 - 1
JAMS #2 South  
01-Downing (Beavers)
v.
05-Galloway (SMURFS)

3 - 2
JAMS #1 North
  3:20 PM
9/23/2012 u11b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #1 North
  9:25 AM 10:50 AM 12:15 PM 1:40 PM 4:00 PM
9/29/2012 02-Green (Jolly Green Highlighters)
v.
06-Morris (Lions)

2 - 4
JAMS #1 North  
10-Maher (Cow)
v.
07-Mullin (Tang)

3 - 8
JAMS #1 North  
05-Galloway (SMURFS)
v.
04-Lloyd (Pythons)

4 - 3
JAMS #1 North  
09-Schlessinger (Yellow Team)
v.
03-Hughes (Coastal Warriors)

2 - 4
JAMS #1 North  
01-Downing (Beavers)
v.
08-Norris (Thunder)

5 - 2
JAMS #2 South
  1:05 PM 2:30 PM 3:55 PM 4:00 PM 5:20 PM
10/6/2012 03-Hughes (Coastal Warriors)
v.
05-Galloway (SMURFS)

5 - 0
JAMS #1 North  
06-Morris (Lions)
v.
01-Downing (Beavers)

5 - 0
JAMS #1 North  
08-Norris (Thunder)
v.
10-Maher (Cow)

4 - 1
JAMS #1 North  
09-Schlessinger (Yellow Team)
v.
07-Mullin (Tang)

5 - 2
JAMS #2 South  
02-Green (Jolly Green Highlighters)
v.
04-Lloyd (Pythons)

3 - 5
JAMS #1 North
  3:20 PM
10/7/2012 u11b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #1 North
  8:25 AM 9:50 AM 11:15 AM 12:40 PM 4:00 PM 5:25 PM
10/13/2012 09-Schlessinger (Yellow Team)
v.
08-Norris (Thunder)

3 - 2
JAMS #1 North  
05-Galloway (SMURFS)
v.
10-Maher (Cow)

4 - 1
JAMS #1 North  
01-Downing (Beavers)
v.
02-Green (Jolly Green Highlighters)

1 - 1
JAMS #1 North  
07-Mullin (Tang)
v.
04-Lloyd (Pythons)

1 - 5
JAMS #1 North  
03-Hughes (Coastal Warriors)
v.
06-Morris (Lions)

2 - 1
JAMS #2 South  
u11b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #2 South
  9:40 AM 10:10 AM 10:30 AM 11:40 AM 12:00 PM 12:30 PM 2:00 PM 2:10 PM 2:30 PM 3:00 PM 3:30 PM 4:00 PM
10/14/2012 01-Downing (Beavers)
v.
02-Green (Jolly Green Highlighters)
5v5 Field #4
(9:40-10:00)  
03-Hughes (Coastal Warriors)
v.
08-Norris (Thunder)
5v5 Field #2
(10:10-10:30)
04-Lloyd (Pythons)
v.
07-Mullin (Tang)
5v5 Field #3
(10:10-10:30)  
05-Galloway (SMURFS)
v.
06-Morris (Lions)
5v5 Field #2
(10:30-10:50)
09-Schlessinger (Yellow Team)
v.
10-Maher (Cow)
5v5 Field #3
(10:30-10:50)  
01-Downing (Beavers)
v.
09-Schlessinger (Yellow Team)
5v5 Field #6
(11:40-12:00)  
02-Green (Jolly Green Highlighters)
v.
03-Hughes (Coastal Warriors)
5v5 Field #5
(12:00-12:20)
07-Mullin (Tang)
v.
08-Norris (Thunder)
5v5 Field #6
(12:00-12:20)  
04-Lloyd (Pythons)
v.
05-Galloway (SMURFS)
5v5 Field #5
(12:30-12:50)
10-Maher (Cow)
v.
06-Morris (Lions)
5v5 Field #6
(12:30-12:50)
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 1
(12:30-1:10)
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 2
(12:30-1:10)  
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 1
(2:00-2:30)
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 2
(2:00-2:30)  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #1
(2:10-2:30)
Game i: Seed 1 v Seed 8
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #2
(2:10-2:30)
Game ii: Seed 2 v Seed 7
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #3
(2:10-2:30)
Game iii: Seed 3 v Seed 6
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #4
(2:10-2:30)
Game iv: Seed 4 v Seed 5  
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 1
(2:30-3:00)
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 2
(2:30-3:00)  
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 1
(3:00-3:30)
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 2
(3:00-3:30)  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #4
(3:30-3:50)
Semis: Winner Game i & Game iv
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #5
(3:30-3:50)
Semis: Winner Game ii & Game iii
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 1
(3:30-4:00)
(TBD)
v.
(TBD)
Shootout 2
(3:30-4:00)  
(TBD)
v.
(TBD)
5v5 Field #5
(4:00-4:20)
Finals
  1:05 PM 2:30 PM 3:55 PM 4:00 PM 5:20 PM
10/20/2012 06-Morris (Lions)
v.
10-Maher (Cow)

4 - 0
JAMS #1 North  
03-Hughes (Coastal Warriors)
v.
02-Green (Jolly Green Highlighters)

1 - 0
JAMS #1 North  
05-Galloway (SMURFS)
v.
09-Schlessinger (Yellow Team)

1 - 2
JAMS #1 North  
07-Mullin (Tang)
v.
08-Norris (Thunder)

2 - 2
JAMS #2 South  
04-Lloyd (Pythons)
v.
01-Downing (Beavers)

7 - 1
JAMS #1 North
  3:20 PM
10/21/2012 u11b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #1 North
  8:25 AM 9:50 AM 11:15 AM 12:40 PM 4:00 PM
10/27/2012 07-Mullin (Tang)
v.
01-Downing (Beavers)

4 - 1
JAMS #1 North  
04-Lloyd (Pythons)
v.
03-Hughes (Coastal Warriors)

0 - 4
JAMS #1 North  
06-Morris (Lions)
v.
09-Schlessinger (Yellow Team)

2 - 2
JAMS #1 North  
08-Norris (Thunder)
v.
05-Galloway (SMURFS)

3 - 2
JAMS #1 North  
02-Green (Jolly Green Highlighters)
v.
10-Maher (Cow)

0 - 3
JAMS #2 South
  1:05 PM 2:30 PM 3:55 PM 4:00 PM 5:20 PM
11/3/2012 02-Green (Jolly Green Highlighters)
v.
09-Schlessinger (Yellow Team)

4 - 1
JAMS #1 North  
10-Maher (Cow)
v.
04-Lloyd (Pythons)

1 - 2
JAMS #1 North  
08-Norris (Thunder)
v.
06-Morris (Lions)

2 - 9
JAMS #1 North  
05-Galloway (SMURFS)
v.
07-Mullin (Tang)

2 - 3
JAMS #2 South  
01-Downing (Beavers)
v.
03-Hughes (Coastal Warriors)

3 - 4
JAMS #1 North
  3:20 PM
11/4/2012 u11b EXTRA
v.
(TBD)
JAMS #1 North
  9:25 AM 10:50 AM 12:15 PM 1:40 PM 4:00 PM
11/10/2012 03-Hughes (Coastal Warriors)
v.
07-Mullin (Tang)

5 - 0
JAMS #1 North  
06-Morris (Lions)
v.
05-Galloway (SMURFS)

3 - 1
JAMS #1 North  
08-Norris (Thunder)
v.
02-Green (Jolly Green Highlighters)

3 - 2
JAMS #1 North  
10-Maher (Cow)
v.
01-Downing (Beavers)

4 - 3
JAMS #1 North  
04-Lloyd (Pythons)
v.
09-Schlessinger (Yellow Team)

4 - 3
JAMS #2 South
  1:05 PM 2:30 PM 3:55 PM 4:00 PM 5:20 PM
11/17/2012 04-Lloyd (Pythons)
v.
08-Norris (Thunder)

6 - 0
JAMS #1 North  
09-Schlessinger (Yellow Team)
v.
01-Downing (Beavers)

3 - 0
JAMS #1 North  
05-Galloway (SMURFS)
v.
02-Green (Jolly Green Highlighters)

1 - 3
JAMS #1 North  
07-Mullin (Tang)
v.
06-Morris (Lions)

9 - 7
JAMS #2 South  
10-Maher (Cow)
v.
03-Hughes (Coastal Warriors)

1 - 5
JAMS #1 North
  5:30 PM 6:55 PM
11/30/2012 02-Green (Jolly Green Highlighters)
v.
10-Maher (Cow)
2 - 1
JAMS #1 North  
01-Downing (Beavers)
v.
05-Galloway (SMURFS)
2 - 3
JAMS #1 North