Referee Schedule

Regular Season

Select a Competition and Weekend:

AYSO Region 20
Saturday, October 12, 2013
Field Division Game Teams Time CR AR AR2 Mentor
Clover Park - Field #2 (Main-Center) B10 21126 B10-16-Galvan v. B10-17-Sloan 9:30 AM Stephen Cooper  Thomas Sullivan  Chris Yee   
  G10 20987 G10-15-Lamb/Byrne v. G10-11-Baltazar/Hughes 10:45 AM David Stewart  Rey Banatao  Chris Yee   
  G10 21176 G10-u10g EXTRA v. (TBD) 12:15 PM Kevin Bisson    Ruben Aronin   
Clover Park - Field #4 (Extension, aka The Pit) B10 21122 B10-11-Borror v. B10-05-Gunn 9:00 AM JOAQUIN SANDOVAL  George Mansoor  Jim Ries   
  B10 21123 B10-10-Sandoval v. B10-15-Saignac 10:15 AM Robert Gunn  George Mansoor  John Carlson   
  B10 21124 B10-13-Davidson v. B10-12-Bartley 11:30 AM JOAQUIN SANDOVAL  Reiner Basler     
  B10 21125 B10-15-Saignac v. B10-01-Del Piccolo 12:45 PM Richard Gross  David Silverman  Nicole Faries   
  G10 20985 G10-16-Blustajn/Fienberg v. G10-09-Jeffs 2:00 PM Jay Hotch  Christian Chovance  Michael Anselmo   
  G10 20986 G10-07-Muldoon/Justice v. G10-10-Hume/Schwartz 3:00 PM Daniel Neumann       
Los Amigos Park - Field #1 (South) B7 21299 B7-06-Hughes v. B7-19-Polinovsky 9:20 AM Rolando Marchis  Danny Lahave     
  G7 21211 G7-05-Justice v. G7-03-Topp/Williams 10:20 AM Terry McCarthy  Todd Humphrey  David Smith   
  G7 21212 G7-02-LoGreco v. G7-07-McKenzie 11:20 AM Dj Chomyk  Danny Lahave     
  G7 21213 G7-06-Furukawa v. G7-09-Davis DelPiccolo 12:20 PM Lynne Schlosstein  Dj Chomyk     
  B7 21252 B7-18-Stiehm v. B7-14-Satinover 1:20 PM Rich Wilkes       
  B7 21251 B7-08-Bersch v. B7-04-Green 2:20 PM Ted Bardacke  Elaine Vukadinovich     
  G7 21214 G7-01-di Rienzo v. G7-04-Morales 3:20 PM Mauricio Castro  Todd Behrendt  Danny Lahave   
Lincoln Middle School G12 20823 G12-06-Velazquez v. G12-03-Brand 9:00 AM Susan Mearns  David Brisbin  Dayton Parcells   
  G12 20824 G12-01-Mearns v. G12-09-Humphrey 10:25 AM Dan Turner  Julie Colbert  John Masterson   
  G12 20825 G12-02-Kavanagh v. G12-08-Lauer 11:50 AM Shailendra Halbe  Richard Stearns  George Stahl   
  G12 20826 G12-07-Ruplenas v. G12-05-Rayburn 1:15 PM David Quick  Richard Stearns  Will Wisen   
  G12 21692 G12-04-Sternberg v. G12-02-Kavanagh 2:40 PM Jerry Cohen  Charley Forrest  Will Wisen   
Marine Park - Field #1 (East) G8 21367 G8-09-Milk v. G8-02-Smith 9:00 AM John Reynolds       
  G8 21368 G8-05-Bobrow v. G8-07-Gerson 10:10 AM   Eliot Teitelbaum     
  G8 21369 G8-08-Brownrigg v. G8-06-Wahle 11:20 AM David Silverman  Jerry Slavonia  Julie Watanabe-Sloan   
  G8 21370 G8-01-McDonough v. G8-03-Subin 12:30 PM        
Will Rogers Elementary East Field B6 21571 B6-05-Seroussi/Steele v. B6-02-Flores/Flores 9:00 AM        
  B6 21572 B6-07-Komlos/Rosenwasser v. B6-12-SELF 10:00 AM        
  B6 21573 B6-08-Pereira/Rolph v. B6-10-Haggart/Smith 11:00 AM        
  B6 21574 B6-11-Straeter/VanCott v. B6-09-Cohen/Suarez 12:00 PM     Kelley Cohen   
  B6 21575 B6-03-Kazemi/Zeitlin v. B6-01-Sherman/Weitz 1:00 PM Bryan Cahill       
  B6 21576 B6-06-Lucente/Schlepp v. B6-04-Levin/Waterstone 2:00 PM        
John Adams Middle School - Field #1 (North) B14 20801 B14-03-Lauto v. B14-01-Basler 8:45 AM Adam Cotsen  Jon Kean  Tom Rodzewich   
  B14 20803 B14-04-McLennan v. B14-05-Ayala/Brand 10:20 AM Roel Ophoff  Adam Cotsen  Marc Romero   
  B14 20802 B14-06-D'ambrosia v. B14-02-Lorestani/Holland 11:55 AM Jon Kean  John Smith  Dan Turner   
  G14 20775 G14-02-Goren v. G14-04-Rodzewich/Lamendola 1:30 PM Ari Kleiman  Michael Drandell  Chris Angelli   
  G14 20774 G14-01-Pierce v. G14-03-Johnstone 3:05 PM Martin Garcia  Ari Kleiman  Chris Pike   
John Adams Middle School - Field #2 (South) B12 20891 B12-02-Green v. B12-08-Norris 8:30 AM Tim Berger  Bobby DeLeon  Daniel McGee   
  B12 20892 B12-06-Morris v. B12-07-Mullin 9:55 AM Robert Lopez  Uri Zeevi  Daniel McGee   
  B12 20893 B12-01-Downing v. B12-03-Hughes 11:20 AM Mark Andrews  Uri Zeevi  Philip Rowland   
  B12 20894 B12-09-Schlessinger v. B12-05-Galloway 1:00 PM Logan Palmer  Daryl Bristol  Bobby DeLeon   
  B12 21680 B12-10-Maher v. B12-04-Lloyd 2:25 PM Stephen Hannant  Marc Romero  Andy Solomon   
  B12 20917 B12-u12b EXTRA v. (TBD) 3:50 PM Stephen Cooper  Bruno Laclotte  Trish Emmerman   
Clover Park - Field #1 (Main-West) B10 21068 B10-08-Pierce v. B10-18-McCreary 9:00 AM Marc Dauber  Scott Lipe  Bobby DeLeon   
  B10 21069 B10-06-Newman v. B10-09-Saltmarsh 10:15 AM Stephen Hannant  Vorravut Kooanupong  Todd Behrendt   
  G10 21034 G10-05-Tuttle v. G10-06-Barnes/Shapiro 11:30 AM   Vorravut Kooanupong  Steven Nevius   
  B10 21071 B10-07-Pereira v. B10-19-Ward 12:45 PM Clare Haygood  Scott Creswick  Steven Nevius   
  G10 21053 G10-08-McKenzie/Alcock v. G10-02-Freedman/Kovac 2:10 PM Rick Carlson    Alexander Tombros   
Clover Park - Field #3 (Main-East) G10 21033 G10-03-Strater/Krop v. G10-11-Baltazar/Hughes 8:30 AM Ady Ryf  Ángela Vergara  ADOLFO AGUIRRE   
  B10 21127 B10-14-Jensen v. B10-02-Cohen 9:45 AM Oscar Cruz  Christopher Gilman  Steve Housden   
  B10 21070 B10-03-Donoso v. B10-04-Guckert 11:00 AM   Rick Carlson  Paul Kroskrity   
  G10 20988 G10-12-Sibley/Dillman v. G10-14-Dykstra/Gerlach 12:15 PM Roberto Marchis  Monte Grix  Chris Yee   
  G10 20989 G10-04-Humphrey/Khatod v. G10-13-Pye/Pye 1:30 PM Roberto Marchis  Steven Marquez  Jonathan Wells   
  G10 20990 G10-01-Lent/West v. G10-17-Kozmor 2:45 PM Frank Siering    Jonathan Wells   
Los Amigos Park - Field #2 (North) G7 21210 G7-08-McNary v. G7-05-Justice 8:50 AM Mark Milinich  Terry McCarthy     
  B7 21300 B7-01-Falk v. B7-05-Shobaki 9:50 AM Andres Rangel  Kim Lovett  Jaime Feldman   
  B7 21301 B7-11-Lizardi v. B7-16-Golden 10:50 AM        
  B7 21302 B7-10-Quinn v. B7-02-Martini 11:50 AM        
  B7 21303 B7-07-Colby v. B7-17-Siegel 12:50 PM Michael Ondrey       
  B7 21304 B7-15-Sipes v. B7-03-Muldoon 1:50 PM        
  B7 21305 B7-09-Felson v. B7-13-Ricotta 2:50 PM        
  B7 21306 B7-12-Rodriguez v. B7-08-Bersch 3:50 PM   Lucrecia Santibanez     
Marine Park - Field #2 (South) B8 21419 B8-08-Heenan v. B8-10-Quong 9:30 AM Daipayan Bhattacharya       
  B8 21420 B8-03-Mehring v. B8-11-Lawit 10:40 AM Scott Creswick       
  G8 21403 G8-04-Schwartz v. G8-10-Barber 11:50 AM   Chris Knauf     
Marine Park - Field #3 (North) B8 21445 B8-11-Lawit v. B8-02-Telanoff 8:40 AM        
  B8 21446 B8-07-Levin v. B8-05-McCallum 9:50 AM Jonathan Hirschi       
  B8 21447 B8-09-Milk v. B8-01-Merritt 11:00 AM Robert Rusler    Juliet Rodzewich   
  B8 21448 B8-04-Trevellin v. B8-06-Maher 12:10 PM Jay Hotch       
Roosevelt Elementary G5 21485 G5-01-Lopez/Henry v. G5-02-Tuttle/Melendez 9:30 AM        
  G5 21486 G5-04-SELF v. G5-03-Pacifici/Weaver 10:30 AM        
  G6 21511 G6-05-Shippey/Heenan v. G6-07-Hayutin/Allaway 11:30 AM Ángela Vergara       
  G6 21512 G6-08-SELF v. G6-03-Terry/Feinberg 12:30 PM        
  G6 21513 G6-01-Knauf/Dale v. G6-02-Zuckerbraun/Graff 1:30 PM Ady Ryf       
  G6 21514 G6-04-Caulfield/Gerson v. G6-06-Yee/McCallum 2:30 PM        
Santa Monica HS B14 20946 B14-u14b EXTRA v. (TBD) 12:25 PM Stephen Hannant  John Francis  Robert Lopez   
Will Rogers Elementary West Field B5 21635 B5-01-Maher/Simon v. B5-07-Boruta/Brown 9:30 AM Eric Nulman       
  B5 21636 B5-03-Ko/Wahle v. B5-02-Fienberg/Aversano 10:30 AM Peter Riche  Nicole Faries     
  B5 21637 B5-06-Stoll/Heinlein v. B5-05-Smith/Valnes 11:30 AM Richard Williamson       
  B5 21638 B5-08-Dwyer/Taylor v. B5-04-Kapczynski/Weston 12:30 PM Peter Liang  Joshua Belkind     
 
AYSO Region 20
Sunday, October 13, 2013
Field Division Game Teams Time CR AR AR2 Mentor
Lincoln Middle School G12 21774 G12-u12g EXTRA v. (TBD) 1:30 PM   Thomas Sullivan     
Clover 5v5 Field #1 B10 21779 (TBD) v. (TBD) 9:00 AM Tom Rodzewich       
  G14 21846 G14-03-Johnstone v. G14-02-Goren 9:20 AM Martin Garcia       
  G14 21848 G14-01-Pierce v. G14-04-Rodzewich/Lamendola 9:40 AM Chris Byrne       
  B14 21838 B14-01-Basler v. B14-03-Lauto 10:10 AM Ari Kleiman       
  G12 21829 G12-08-Lauer v. G12-05-Rayburn 10:30 AM Ari Kleiman       
  G10 21805 G10-08-McKenzie/Alcock v. G10-17-Kozmor 10:50 AM Tom Rodzewich       
  B10 21785 (TBD) v. (TBD) 11:20 AM Art Korvel       
  B14 21858 B14-05-Ayala/Brand v. B14-01-Basler 11:40 AM Stephen Cooper       
  B14 21859 B14-06-D'ambrosia v. B14-02-Lorestani/Holland 12:00 PM Stephen Cooper       
  G10 21802 G10-07-Muldoon/Justice v. G10-12-Sibley/Dillman 12:30 PM Roberto Marchis       
  G10 21804 G10-01-Lent/West v. G10-17-Kozmor 12:50 PM Roberto Marchis       
  B10 21795 (TBD) v. (TBD) 1:50 PM Roberto Marchis       
  B12 21823 (TBD) v. (TBD) 2:10 PM Chris Byrne       
  G10 21808 (TBD) v. (TBD) 2:30 PM Marian Henry       
  B10 21793 (TBD) v. (TBD) 3:00 PM        
  B14 21844 (TBD) v. (TBD) 4:00 PM Marc Dauber       
Clover 5v5 Field #2 B10 21790 B10-06-Newman v. B10-01-Del Piccolo 9:00 AM Ari Kleiman       
  B10 21791 B10-19-Ward v. B10-09-Saltmarsh 9:20 AM Marc Romero       
  B14 21836 B14-06-D'ambrosia v. B14-04-McLennan 9:40 AM Ari Kleiman       
  B12 21821 B12-03-Hughes v. B12-08-Norris 10:10 AM Chris Pike       
  B12 21820 B12-05-Galloway v. B12-06-Morris 10:30 AM Jerry Cohen       
  G10 21861 G10-13-Pye/Pye v. G10-16-Blustajn/Fienberg 10:50 AM Ady Ryf       
  G10 21862 G10-15-Lamb/Byrne v. G10-14-Dykstra/Gerlach 11:20 AM Michael Drandell       
  B14 21860 B14-03-Lauto v. B14-04-McLennan 11:40 AM Michael Drandell       
  G14 21849 G14-04-Rodzewich/Lamendola v. G14-03-Johnstone 12:00 PM Michael Drandell       
  G14 21871 G14-02-Goren v. G14-01-Pierce 12:30 PM Ari Kleiman       
  G10 21863 G10-13-Pye/Pye v. G10-14-Dykstra/Gerlach 12:50 PM Martie McKinney       
  B10 21796 (TBD) v. (TBD) 1:50 PM        
  B12 21822 (TBD) v. (TBD) 2:10 PM        
  G10 21807 (TBD) v. (TBD) 2:30 PM Jason Ernst       
  B10 21794 (TBD) v. (TBD) 3:00 PM        
  G10 21801 (TBD) v. (TBD) 3:30 PM        
  B10 21850 (TBD) v. (TBD) 4:00 PM        
Clover 5v5 Field #3 B10 21780 B10-15-Saignac v. B10-14-Jensen 9:00 AM Stephen Cooper       
  B10 21781 B10-04-Guckert v. B10-12-Bartley 9:20 AM Stephen Cooper       
  B14 21835 B14-05-Ayala/Brand v. B14-02-Lorestani/Holland 9:40 AM        
  B12 21824 B12-04-Lloyd v. B12-07-Mullin 10:10 AM Martie McKinney       
  B12 21817 B12-09-Schlessinger v. B12-10-Maher 10:30 AM Mark Andrews       
  B10 21783 B10-09-Saltmarsh v. B10-05-Gunn 10:50 AM Mark Andrews       
  B10 21788 B10-06-Newman v. B10-14-Jensen 11:20 AM Susan Mearns       
  G12 21872 G12-04-Sternberg v. G12-02-Kavanagh 11:40 AM Susan Mearns       
  G12 21873 G12-05-Rayburn v. G12-06-Velazquez 12:00 PM Susan Mearns       
  G12 21874 G12-01-Mearns v. G12-07-Ruplenas 12:30 PM David Stewart       
  G10 21864 G10-15-Lamb/Byrne v. G10-16-Blustajn/Fienberg 12:50 PM Oscar Cruz       
  B10 21782 (TBD) v. (TBD) 1:50 PM Mike Kienzle       
  B12 21818 (TBD) v. (TBD) 2:10 PM Mike Kienzle       
  G10 21806 (TBD) v. (TBD) 2:30 PM Mike Kienzle       
  G14 21847 (TBD) v. (TBD) 3:00 PM Marc Dauber       
  G10 21800 (TBD) v. (TBD) 3:30 PM        
  G12 21851 (TBD) v. (TBD) 4:00 PM        
Clover 5v5 Field #4 B10 21776 B10-07-Pereira v. B10-08-Pierce 9:00 AM Uri Zeevi       
  B10 21789 B10-05-Gunn v. B10-10-Sandoval 9:20 AM Uri Zeevi       
  G12 21828 G12-03-Brand v. G12-08-Lauer 9:40 AM Oscar Cruz       
  B12 21819 B12-01-Downing v. B12-02-Green 10:10 AM Martin Garcia       
  G10 21787 (TBD) v. (TBD) 10:30 AM Paul Kroskrity       
  B10 21786 B10-10-Sandoval v. B10-19-Ward 10:50 AM Christian Bordal       
  B10 21797 B10-08-Pierce v. B10-11-Borror 11:20 AM Paul Kroskrity       
  G12 21798 G12-03-Brand v. G12-09-Humphrey 11:40 AM David Stewart       
  G10 21865 G10-08-McKenzie/Alcock v. G10-06-Barnes/Shapiro 12:00 PM Paul Kroskrity       
  G10 21866 G10-04-Humphrey/Khatod v. G10-10-Hume/Schwartz 12:30 PM Ady Ryf       
  B10 21792 (TBD) v. (TBD) 1:50 PM        
  B12 21815 (TBD) v. (TBD) 2:10 PM        
  G10 21803 (TBD) v. (TBD) 2:30 PM        
  G14 21845 (TBD) v. (TBD) 3:00 PM        
  B12 21857 (TBD) v. (TBD) 3:30 PM        
  G10 21852 (TBD) v. (TBD) 4:00 PM        
Clover 5v5 Field #5 B10 21778 B10-11-Borror v. B10-17-Sloan 9:00 AM Reiner Basler       
  G10 21809 (TBD) v. (TBD) 9:20 AM Jay Hotch       
  G12 21826 G12-04-Sternberg v. G12-09-Humphrey 9:40 AM Ángela Vergara       
  B10 21784 (TBD) v. (TBD) 10:10 AM Jay Hotch       
  G10 21870 G10-02-Freedman/Kovac v. G10-06-Barnes/Shapiro 10:30 AM Jay Hotch       
  G10 21883 G10-01-Lent/West v. G10-04-Humphrey/Khatod 10:50 AM Chris Pike       
  B10 21881 B10-01-Del Piccolo v. B10-15-Saignac 11:20 AM Steve Housden       
  B10 21880 (TBD) v. (TBD) 11:40 AM Chris Pike       
  B12 21816 B12-02-Green v. B12-03-Hughes 12:00 PM Jerry Cohen       
  B12 21878 B12-04-Lloyd v. B12-05-Galloway 12:30 PM Chris Byrne       
  G10 21867 G10-02-Freedman/Kovac v. G10-11-Baltazar/Hughes 12:50 PM Chris Pike       
  G12 21830 (TBD) v. (TBD) 1:50 PM Stephen Cooper       
  G12 21832 (TBD) v. (TBD) 2:10 PM        
  B14 21839 (TBD) v. (TBD) 2:30 PM        
  G12 21834 (TBD) v. (TBD) 3:00 PM        
  B12 21856 (TBD) v. (TBD) 3:30 PM        
  B12 21853 (TBD) v. (TBD) 4:00 PM Stephen Cooper       
Clover 5v5 Field #6 B10 21777 (TBD) v. (TBD) 9:00 AM Susan Mearns       
  G12 21825 G12-02-Kavanagh v. G12-07-Ruplenas 9:20 AM        
  G12 21827 G12-01-Mearns v. G12-06-Velazquez 9:40 AM Martie McKinney       
  G10 21799 G10-11-Baltazar/Hughes v. G10-12-Sibley/Dillman 10:10 AM Ady Ryf       
  G10 21869 G10-07-Muldoon/Justice v. G10-10-Hume/Schwartz 10:30 AM Rick Carlson       
  B10 21882 B10-04-Guckert v. B10-17-Sloan 10:50 AM Rick Carlson       
  B10 21879 B10-12-Bartley v. B10-07-Pereira 11:20 AM Andy Solomon       
  B12 21876 B12-01-Downing v. B12-09-Schlessinger 11:40 AM Robert Lopez       
  B12 21875 B12-07-Mullin v. B12-08-Norris 12:00 PM Robert Lopez       
  B12 21877 B12-10-Maher v. B12-06-Morris 12:30 PM Christian Bordal       
  G10 21868 (TBD) v. (TBD) 12:50 PM Christian Bordal       
  G12 21831 (TBD) v. (TBD) 1:50 PM William Dyrek       
  G12 21833 (TBD) v. (TBD) 2:10 PM William Dyrek       
  B14 21837 (TBD) v. (TBD) 2:30 PM        
  G12 21855 (TBD) v. (TBD) 3:00 PM        
  G14 21854 (TBD) v. (TBD) 4:00 PM Stephen Hannant